DatasetGegevens tot en met week 39, 2026 · wekelijks bijgewerkt
EU Safety Gate terugroepstatistieken
Hoeveel gevaarlijke producten in de EU zijn gemeld, in welke categorieën, met welke risico's en uit welke landen, wekelijks samengesteld uit de Safety Gate-meldingen van de Europese Commissie sinds 2020.
Bron: Europese Commissie, Safety Gate. Samenstelling: Conphora. Hergebruik met bronvermelding.
- Meldingen in 2026 tot nu toe
- 2.794
- 39 weken · 71.6 per week
- Sinds 2020
- 21.321
- meldingen samengesteld
Free account · no card · opens in the Demo Company
Meldingen per week
laatste 52 wekelijkse rapporten, 2025 W40 – 2026 W39Tabel
Meldingen per productcategorie
Meldingen per productcategorie, 2026
aandeel van 2.794 meldingen| Categorie | Meldingen | Meldingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| Toys | 536 | 19,2 % | |
| Cosmetics | 516 | 18,5 % | |
| Electrical appliances and equipment | 503 | 18 % | |
| Motor vehicles | 296 | 10,6 % | |
| Chemical products | 144 | 5,2 % | |
| Childcare articles and children's equipment | 95 | 3,4 % | |
| Clothing, textiles and fashion items | 78 | 2,8 % | |
| Hobby/sports equipment | 78 | 2,8 % | |
| Machinery | 77 | 2,8 % | |
| Lighting chains | 76 | 2,7 % |
Meldingen per productcategorie, 2020–2026
aandeel van 21.321 meldingen| Categorie | Meldingen | Meldingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| Cosmetics | 5.125 | 24 % | |
| Toys | 3.825 | 17,9 % | |
| Motor vehicles | 2.880 | 13,5 % | |
| Electrical appliances and equipment | 2.381 | 11,2 % | |
| Clothing, textiles and fashion items | 1.129 | 5,3 % | |
| Chemical products | 924 | 4,3 % | |
| Jewellery | 791 | 3,7 % | |
| Protective equipment | 641 | 3 % | |
| Childcare articles and children's equipment | 624 | 2,9 % | |
| Machinery | 506 | 2,4 % |
- Cosmetics 5.125
- Toys 3.825
- Motor vehicles 2.880
- Electrical appliances and equipment 2.381
- Clothing, textiles and fashion items 1.129
- Chemical products 924
- Jewellery 791
- Protective equipment 641
- Childcare articles and children's equipment 624
- Machinery 506
- Lighting chains 497
- Hobby/sports equipment 360
- Lighting equipment 281
- Pyrotechnic articles 253
- Other 183
- Decorative articles 150
- Furniture 147
- Kitchen/cooking accessories 128
- Laser pointers 82
- Gadgets 77
- Hand tools 66
- Construction products 62
- Communication and media equipment 40
- Gas appliances and components 37
- Lighters 37
- Recreational crafts 30
- Stationery 29
- Explosive atmospheres equipment 18
- Pressure equipment/vessels 14
- Measuring instruments 4
Meldingen per jaar
Meldingen per jaar
2020–2026 (2026 tot week 39)Meldingen per maand
laatste 24 maandenTabel
| Maand | Meldingen |
|---|---|
| 2024-11 | 387 |
| 2024-12 | 453 |
| 2025-01 | 585 |
| 2025-02 | 325 |
| 2025-03 | 357 |
| 2025-04 | 468 |
| 2025-05 | 431 |
| 2025-06 | 367 |
| 2025-07 | 390 |
| 2025-08 | 367 |
| 2025-09 | 277 |
| 2025-10 | 459 |
| 2025-11 | 354 |
| 2025-12 | 324 |
| 2026-01 | 264 |
| 2026-02 | 364 |
| 2026-03 | 282 |
| 2026-04 | 330 |
| 2026-05 | 309 |
| 2026-06 | 392 |
| 2026-07 | 235 |
| 2026-08 | 238 |
| 2026-09 | 248 |
| 2026-10 | 132 |
Meldingen per meldend land
Meldende landen, 2026
top 10 van 10Meldende landen, 2020–2026
top 10 van 31- Italy 3.510
- Germany 3.171
- France 2.001
- Hungary 1.661
- Sweden 1.643
- Czechia 1.161
- Poland 1.079
- United Kingdom in respect of Northern Ireland 718
- Lithuania 672
- Finland 567
- Ireland 495
- Belgium 410
- Romania 388
- Slovakia 381
- Denmark 357
- Netherlands 353
- Cyprus 333
- United Kingdom 301
- Austria 278
- Bulgaria 263
- Luxembourg 228
- Spain 200
- Portugal 196
- Norway 177
- Malta 151
- Latvia 142
- Croatia 141
- Estonia 140
- Slovenia 94
- Greece 59
- Iceland 51
Landen van herkomst, 2026
top 8 van 10| Land van herkomst | Meldingen | Meldingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| China | 1.621 | 58 % | |
| Unknown | 261 | 9,3 % | |
| Italy | 148 | 5,3 % | |
| France | 125 | 4,5 % | |
| Germany | 121 | 4,3 % | |
| United States | 64 | 2,3 % | |
| United Kingdom | 52 | 1,9 % | |
| Poland | 47 | 1,7 % |
Meldingen per risicotype
Risicotypes, 2026
een melding kan meerdere risicotypes hebben — aandelen tellen op tot meer dan 100 %| Risicotype | Meldingen | Meldingen | Aandeel |
|---|---|---|---|
| Chemical | 992 | 35,5 % | |
| Injuries | 471 | 16,9 % | |
| Electric shock | 435 | 15,6 % | |
| Choking | 371 | 13,3 % | |
| Fire | 314 | 11,2 % | |
| Environment | 187 | 6,7 % | |
| Burns | 154 | 5,5 % | |
| Damage to sight | 58 | 2,1 % | |
| Strangulation | 52 | 1,9 % | |
| Health risk / other | 49 | 1,8 % |
- Chemical 9.201
- Injuries 4.409
- Choking 2.282
- Electric shock 2.089
- Fire 1.710
- Environment 1.368
- Burns 934
- Strangulation 637
- Health risk / other 549
- Damage to sight 306
- Cuts 243
- Suffocation 238
- Microbiological 153
- Damage to hearing 146
- Entrapment 117
- Drowning 105
- Asphyxiation 52
- Explosion 7
- Radiation 7
- Security 7
- Electromagnetic disturbance 6
- Poisoning from inhalation 3
- Smoke inhalation 3
- Concussion 2
- Explosion and poisoning from inhalation 2
- Hypothermia 2
- Overheating 2
- Abrasion 1
- Allergy 1
- Blow 1
- Break 1
- Bruise 1
- Discomfort 1
- Dislocation 1
- Fracture 1
- Fractures 1
- Health risk 1
- Highly flammable liquid and vapour / May cause drowsiness or dizziness 1
- Internal injuries 1
- Irritation 1
- Multiple injuries possible: crushing 1
- Not type approved and therefore not legal 1
- Rash 1
- Reizung und Verätzung ggfs. der Augen 1
- Sprain 1
- The filter penetration of the respiratory mask clearly exceeds the permissible 6% 1
Methodologie
- Wat Safety Gate is
- Safety Gate, voorheen RAPEX, is het snelle waarschuwingssysteem van de Europese Unie voor gevaarlijke non-food consumentenproducten. Nationale markttoezichtautoriteiten melden bij de Europese Commissie producten die een ernstig risico vormen en de genomen maatregelen, en de Commissie publiceert de meldingen wekelijks, op vrijdag.
- Wat telt als een melding
- Eén door de Commissie gepubliceerde melding telt als één melding, in de week van de eerste publicatie. Elk record bewaart het meldingsnummer, de publicatieweek en -datum, de productcategorie, de risicotypes, het meldende land, het land van herkomst, het risiconiveau en de genomen maatregelen, zoals gepubliceerd. Een melding met meerdere risicotypes telt één keer per risicotype in de risicocijfers, waardoor die aandelen kunnen optellen tot meer dan 100 %. Meldingen die de Commissie in een later rapport bijwerkt, behouden hun eerste week en krijgen de bijgewerkte inhoud; een update levert nooit duplicaten op.
- Waar de gegevens vandaan komen
- De dataset is opgebouwd uit de wekelijkse XML-rapporten die de Commissie publiceert op het Safety Gate-portaal en vermeldt op data.europa.eu (dataset ‘RAPEX — rapid alert system for non-food consumer products’). Elk wekelijks rapport sinds week 1 van 2020 wordt opgehaald en genormaliseerd; er worden geen cijfers geschat of geïnterpoleerd.
- Updatefrequentie en controles
- Meldingen worden elke zaterdag opgehaald, na de vrijdagpublicatie van de Commissie, en samengesteld per jaar, categorie, risicotype, meldend land en land van herkomst. Elke pagina toont tot welke week de gegevens lopen; als het nieuwste rapport ouder is dan 21 dagen, vermeldt de pagina dat. Na elke update haalt een steekproefcontrole tien willekeurig opgeslagen meldingen opnieuw op en vergelijkt deze met de officiële gegevens.
- Hoe u het lopende jaar leest
- Cijfers voor het lopende jaar omvatten de tot nu toe gepubliceerde weken en zijn niet op jaarbasis herberekend. Landnamen volgen ISO 3166 (de vermelding ‘United Kingdom in respect of Northern Ireland’ van de Commissie blijft als eigen vermelding staan); productcategorieën en risicotypes zijn de eigen labels van de Commissie, ongewijzigd.
- Hergebruik
- De samenstelling mag vrij worden geciteerd en hergebruikt met bronvermelding aan Conphora en een link naar deze pagina; de brongegevens zijn eigendom van de Europese Commissie. Elke tabel is beschikbaar als CSV, en het overzicht en elke facetpagina bestaan ook als JSON op hetzelfde adres met een .json-achtervoegsel.
Bron: Europese Commissie, Safety Gate. Samenstelling: Conphora. Safety Gate op ec.europa.eu ↗ · XML ↗
Conphora (2026). EU Safety Gate terugroepstatistieken. Geraadpleegd op 13 oktober 2026 via https://www.conphora.com/nl/onderzoek/terugroepstatistieken/
Conphora (2026) EU Safety Gate terugroepstatistieken. Beschikbaar op: https://www.conphora.com/nl/onderzoek/terugroepstatistieken/ (geraadpleegd op 13 oktober 2026).
@misc{conphora2026eusafetygateterugroepsta,
author = {Conphora},
title = {EU Safety Gate terugroepstatistieken},
year = {2026},
url = {https://www.conphora.com/nl/onderzoek/terugroepstatistieken/},
note = {Geraadpleegd op 13 oktober 2026}
} Facetpagina's
Elke categorie, elk jaar, elk meldend land en elk risicotype heeft een eigen permanente pagina met dezelfde grafieken, een eigen CSV en een citatie.
See it working before you add a product
The Demo Company is a complete, read-only example — products, documents, supplier requests and deadlines. Open it with a free account; no card, no trial clock.
Free account · no card · opens in the Demo Company
Content en gegevens op de Research-pagina's van Conphora mogen vrij worden geciteerd en hergebruikt, met bronvermelding naar Conphora en een link naar de pagina. Brongegevens blijven eigendom van de oorspronkelijke uitgever.